EGM KABİS Kiralık Araç Bildirim Sistemi

EGM KABİS Kiralık Araç Bildirim Sistemi

Konya Araç Kiralama olarak araba kiralama faaliyetine başladığımız günden itibaren Emniyet Genel Müdürlüğünce geliştirilen  Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS hizmetini aktif olarak kullanmaktayız. Konya rent a car oto kiralama hizmetini tek bir çatı altında toplamayı hedefleyen bu hizmeti destekliyor. Ayrıca konya araba kiralama olarak bu hizmetin araba kiralama ile gerçekliştirilen olası hırsızlık, terör olayları, dolandırıcılık, insan tacirliği, uyuşturucu vb olayların önüne geçtiğinin farkındayız ve sonuna kadar desdekliyoruz.

Peki KABİS ( Kiralık Araç Bildirim Sistemi ) nedir ?

Emniyet Genel Müdürlüğünce geliştirilen  Kiralık Araç Bildirim Sistemi KABİS 03.10.2015 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlamıştır.

KABİS ile sistemin kullanıcısı olan araç kiralama şirketlerinin sorumlu işleticileri ve yöneticileri, kiralanan araç bilgileri ile aracı kiralayanların kimlik bilgilerini Emniyet Genel Müdürlüğüne elektronik ortamda anlık bildirebileceklerdir.

Kiralama şirketi yetkili kullanıcısı Emniyet Genel Müdürlüğü kurumsal web sayfası www.egm.gov.tr​ adresinde yer alan Kiralık Araç Bildirim linkini tıklayarak yada doğrudan arackiralama.egm.gov.tr​ adresi üzerinden bildirimlerini yapabileceklerdir.

Yukarıda da yer alan bilgilere göre araba kiralama şirketleri yani Rent a Car firmaları kiraya vermiş oldukları aracı hangi kimlik bilgisindeki şahsa verdiyse bunu Emniyet Genel Müdürlüğüne bir kaç tık ile bildirebilecek. Hem suç oranları azalacak hem de araç kiralama firmalarına ait olan araçların güvenliği arttırılmış olacaktır.

Türkçe İngilizce