Kiralık Aracınızın Kaza Olması Durumunda Ne Yapmalı?

   Kiralık Aracınızın Kaza Olması Durumunda Ne Yapmalı?

  Konya araç kiralma ile kiralamış olduğununuz kiralık araç ile kaza yapmanız durumunda endişelenmenize gerek yok. Konya oto kiralama kiralık araçlarını sadece zorunlu trafik sigorta poliçesiyle güvence altına almakla kalmayıp rent a car kasko ilede hem kiralık araçlarını hemde siz değerli müşterilerini güvence altına almaktadır. Ayrıca konya rent a car kiralama sonrası meydana gelebilecek kaza vb durumlar için kiralık araçlarının tamamında yol yardım hizmeti sunmaktadır.

   Peki Maddi Hasarlı Trafik Kazası Sonrasında Yapılması Gerekenler Neler?

   Konya araba kiralama ile kiramış olduğunuz araç ile yapmış olduğumuz kaza tek taraflı ise; (sabit bir cisme çarpma, kaldırıma, duvara, tabelaya vs. veya bunların dışında hayvana çarpma) kiralık aracın konumu değiştirilmeden fotoğrafları çekilerek trafik polisi veya Jandarma bölgesi ise Jandarma ekiplerine haber vererek tutanak düzenlenmelidir.

   Kaza iki taraflı trafik kazası ise; konya araba kiralama ile kiralamış olduğunuz araç ve diğer aracın konumu değiştirilmeden öncelikle olay yeri resimleri plakalar görünecek şekilde çekilerek, tarafların evrak kontrolü (Zorunlu Trafik Poliçesi, Sürücü ehliyeti ) ve alkol durumu tespit edilmelidir. (konya araba kiralama trafik ve kasko poliçesini kiralık araca ait ruhsat içerisinde bulundurmaktadır)

  Bahsi geçen evrakların eksik olması durumunda tutanak tutulmak üzere araçların konumu değiştirilmeden trafik polisi ya da jandarma ekiplerine haber verilmelidir.

  Evrak eksiği yok ise araçlar fotoğrafları çekildikten sonra uygun bir yere çekilerek sürücüler arasında anlaşmalı kaza tespit tutanağı düzenlenmelidir.

  Düzenlenmiş olan Anlaşmalı tutanak 2 Nüsha olarak her iki nüsha da sürücülerin ıslak imza yapılarak taraflar 1 er nüshasını almalıdır.

  Anlaşmalı Tutanağın yanısıra her iki araç aşağıda belirtilern evrakların fotokopilerini karşılıklı takas etmelidir.

  • Sürücü ehliyet fotokopisi
  • Araç tescil belgesi (ruhsat)
  • Zorunlu trafik poliçesi
  • Kazaya karışan araç yabancı plaka ise Green Card (Yeşilkart) poliçesi fotokopisi

Türkçe İngilizce