Kiralık Otomobilinizin Kasko ve Sigortası Olması Neden Önemli?

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Kiralık Otomobilinizin Kasko ve Sigortası Olması Neden Önemli?

Kiralık Otomobilinizin Kasko ve Sigortası Olması Neden Önemli?

Kiralık Aracınızın Kasko ve Sigortası Olması Neden Önemli? Özellikle Konya gibi büyük ve turizm şehri olan yerlerde  araç kiralama oranları daha yüksek durumda. Bundaki en büyük neden araç sahibi olmanın verdiği zorluklar diyebiliriz. Elbette araba kiralamanın verdiği avantajlar olsa da bir kısım zorlukları da bulunmakta. Örneğin ister araç sahibi olun ister kiralayın kaza gibi durumlar büyük prosedürler ile karşı karşıya gelmektesiniz.

   Araç kiralarken öncelikle konya araç kiralama ile kiralama yapmanız her açıdan sizin faydanıza olacaktır. Çünkü konya rent a car olarak hem müşteriyi hem de kendimizi korumak adına kanunlar çerçevesinde çalışıyoruz. Konya oto kiralama ile çalışmanın en büyük avantajı herşeyin belgeli olması ve karşınızda muhatap bulabilmenizdir.

Araba kiralarken önceliğiniz kasko ve sigorta olmalıdır. Yani sözleşme esnasında sigorta yapılıp yapılmadığına bakmalı ve varsa özel sigortalardan da faydalanmalısınız. Sigorta konusunda konya araba kiralama size bırakmadan bu konuyu çözmektedir. Örneğin, konya araç kiralama Mali Mesuliyet Sigortası ile kullanıcılarını güvence altına almaktadır.

   Diyelim ki kiraladığınız araç ile bir kaza yaptınız. Burada ilk olarak tutanak tuttuktan sonra konya rent a car firması ile irtibata geçmelisiniz. Aracın kaskosu olduğunu da biliyorsanız bir sorun yoktur diyebiliriz. Elbette kasko şartları çerçevesinde. Çünkü alkollü, uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanıp kaza yaparsanız dünyanın hiçbir yerinde kasko veya sigorta ne sizin aracınızın ne de karşıdaki aracın hasarını karşılamayacaktır. Çünkü bu durumlarda kusur yüzde 100 sizde olacaktır. Bu durumlar tespit edildiği taktirde kasko devre dışı kalacaktır. konya oto kiralama da tüm masrafı sizden talep edecektir.

   Eğer sizin tarafınızda bir hata yoksa ve bunu tutanak ile kanıtlayabiliyorsanız sorun yok demektir. Yine konya araba kiralama üzerinden bir örnek sunacak olursak, olası bir kaza durumunda tutanağı Konya Araç Kiralama yetkilileri ile tutmanız öneriliyor. Sonrası ise standart prosedür.

Türkçe İngilizce