TEKLİF AL Yol Tarifi Al
Selçuklu'da Gezilecek Yerler
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz

 

MEKE KRATER GÖLÜ

Meke Krater Gölü, Konya`nın Karapınar ilçesinde, sönmüş bir volkan kraterinin suyla dolmasıyla oluşan ve ortasında adacıklar bulunan göl. ​Göl ve birincil krater çukurunun uzunluğu 800 m, genişliği 500 m dir. 12 metre derinliğindedir. 400 milyon yıl önce (Pleistosen çağda) volkanik patlama sonucu oluşan bu krater (Proklastik Koni), zamanla suyla dolarak göle dönüşmüş ve daha sonra, günümüzden 9000 yıl önce ikinci bir volkanik patlama ile gölün ortasındaki ikinci volkan konisi oluşmuş, zamanla o da suyla dolarak ikinci bir göle dönüşmüştür.

Asırlardır var olan bu doğal güzelliği  gezebilmeniz için konya araç kiralama siz değerli müşterilerine ucuz araç kiralama fırsatları sunuyor ,üstelik Meke Gölü'nü gezmek için konya rent a car transfer hizmetiylede faydalanabilirsiniz. Ayrıca konya oto kiralamanın şoförlü araç kiralama hizmetiylede bu muhteşem yerin güzelliklerini araç kullanarak kaçırmaz, arkanıza yaslanır, sadece gezinizin keyfini çıkartırsınız.Konya oto kiralama ile hem Ucuz araç kiralama hem etkileyici bir gezi yapmış olursunuz.

konya araba kiralama ile geziler daha keyifli.

 

SİLLE

Tarih boyunca barışın ve hoşgörünün sembolü olan Konya’da bir köy var ki Hıristiyanlar ve Müslümanlar yüzyıllarca birlikte yaşamış, birlikte çalışarak bozkırın ortasında adeta bir vaha yaratmış. O köy Konya’nın merkezine 8 km uzaklıktaki Sille.

Tarih kokan bu muhteşem yeri gezebilmeniz için konya araç kiralama siz değerli müşterilerine ucuz araç kiralama fırsatları sunuyor. Silleyi gezebilmenin yolu sadece araç kiralamaktan geçmiyor tabikide konya rent a car transfer hizmetiylede silleye gidebilirsiniz. Ayrıca konya oto kiralamanın şoförlü araç kiralama hizmetinde de faydalanabilirsiniz.

Sille’de mutlaka görülmesi gereken bir diğer önemli eser ise Aya Elena Kilisesi. Bugün müze olarak kullanılan kilise MS 325 yılında Bizans Kraliçesi Aya Elena tarafından yaptırılmış.

Tarih boyunca dinlerin mücadelesine sahne olan Anadolu’nun merkezindeki Sille de bu mücadelelerden payına düşeni almış. Bu nedenle köyün iyi günleri de olmuş, kötü günleri de. Bunu köyü gezerken de hissedebiliyorsunuz. Köye gitmek aynı zamanda yaşayan bir tarihin içinde yürümek gibi... Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini, hangi dönemde insanların nasıl yaşadığını köyde görmek mümkün.

 

BİLİM MERKEZİ

Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer alan Konya Bilim Merkezi TÜBİTAK destekli kurulan Türkiye’deki ilk bilim merkezi olma özelliğine sahiptir. Çocukları ve gençleri bilimin sıcak yüzü ile tanıştırmak amacıyla Konya Bilim Merkezi 2014 yılının Nisan ayında ziyarete açılmıştır. Konya Bilim Merkezi bünyesinde 146 sergi ünitesi barındırmaktadır. Depremlerden temel fizik deneylerine, enerji türlerinden periyodik tabloya, iklim çeşitliliğinden fiilli su saatine, vücudumuzdaki sistemlerden ilk trigonometrik çalışmalara kadar birçok konuyu içinde barındıran Konya Bilim Merkezi hem eğlenip hem öğretmeyi amaç edinmiştir. Konya Bilim Merkezinde vücudumuz sergisi, temel adımlar sergisi, bilimin sultanları sergisi, dünyamız sergisi gibi çeşitli sergi odaları bulunmaktadır.

Bilim Merkezi’ni gezmek istiyorsanız Konya araç kiralama’dan araç kiralayabilir veya şehrin trafiği ve çilesiyle uğraşmamak için kiraladığınız ekonomik, orta veya lüks aracı konya rent a car şoförlü araç kiralama hizmetinden yararlanabilir gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

TORKU ARENA

Konya Büyükşehir Torku Arena: Konya Büyükşehir Torku Arena, Konya şehir merkezinde yer alan, temeli 17 Ekim 2012 tarihinde atılmış ve 2014 yılı Eylül ayında inşaat tamamlanmıştır UEFA kriterlerine uygun , futbol topu şeklinde yeşil ve beyaz membranlarla kaplı 41.981 seyirci kapasiteli stadyumdur.

Konya Büyükşehir Torku Arena’yı Konya araç kiralama’dan kolay ve güvenli araç kiralayabilir veya konya rent a car’ın şoförlü araç kiralama hizmetinden faydalanarak güvenli ve rahat şekilde gezinizin tadını çıkarabilirsiniz.

 

JAPON PARKI

Türk-Japon halklarının kardeşlik duygularının geliştirilmesi ve her iki ulusun birbirlerini daha iyi tanımaları ama   cıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Japon Parkına girdiğiniz anda gerçekten farklı bir dünyaya adım attığınız hissine kapılıyorsunuz. İki ülke arasında binlerce kilometrelik mesafe olmasına karşın ulusların birbirlerine gösterdikleri sevgi, 2003 yılının Japonya'da “Türk Yılı” ilan edilmesi ile farklı bir boyuta taşınmıştı. 2010 yılının ülkemizde “Japon Yılı” olarak ilan edilmesi iki ülke arasındaki ilişkileri daha da ileri götürecektir. Japonya'nın önemli şehirlerinden biri olan Kyoto ile Konya’nın beraberliği Dünya Tarihi Kentler Birliği Toplantılarına dayanmakta. Gerek Konya’da gerekse Kyoto’da yapılan bu toplantılarda gelişen bu birlikteliğin belki de en somut göstergesi İstanbul Yolu’nda yapılan Japon Parkı. Bir diğer somut sonuç ise Konya Büyükşehir Belediyesi ile Japonya’nın Kyoto Belediyesi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla “Kardeş Şehir” protokolü geçtiğimiz günlerde Konya’da imzalanması. Bu çalışmaların ülkeler arası dostluğa ve Konya’nın dünya kentleri içindeki konumuna katkı yapacağı kesin. 

Konya’nın gezilecek yerlerinde Selçuklu’da bulunan bu parkı konya araç kiralama ‘dan araç kiralayarak kolayca gezebilir daha rahat bir gezi için şoförlü araç kiralayabilir keyfinize bakabilirsiniz.İsterseniz konya araba kiralama’nın transfer hizmetinden yararlanabilir keyif içinde gezebilirsiniz.

 

AYA ELENİA MÜZESİ

Sille Selçuklu merkezine bağlı kent merkezinin 7 km uzaklıkta olan bir yerleşim yeridir İsa’nın doğumundan 327 sene sonra Bizans imparatoru Costantin’in annesi Helana bir gün hac için Kudüs'e giderken Konya’ya uğramış buradaki ilk Hıristiyanlık çağlarına ait oyma mabetler görmüş Hıristiyanlara Sille'de bir mabet yaptırmaya karar vermiştir. Mihail Arhankolos adına bu kilisenin temel atma töreninde bulunulmuştur. Kilise asırlar boyun onarımlar görerek günümüze kadar gelmiştir. Kilisenin iç kapısının üstünde Yunan harfleriyle yazılmış Türkçe bir tamir kitabesi kilisenin tarihi hakkında bilgi vermektedir. Bu kitabe 1833 tarihlidir. Aynı kitabenin üzerinde ise kilisenin 4. Tamiratın Sultan Abdulmecit döneminde gördüğünü belirten üç satırlık bir kitabe daha bulunmaktadır.

Aya Elenia Müzesini Konya araç kiralama'dan araç kiralayabilir veya konya oto kiralama'nın şoförlü araç kiralama hizmeti ile kolayca gezebilirsiniz.