TEKLİF AL Yol Tarifi Al
Kira Sözleşmesi
Buradasınız: Anasayfa / Kira Sözleşmesi
Kira Sözleşmesi

 

 1. Kiracı, Ek Sürücü ve Kefil, aracı tüm teçhizatı ile birlikte, bakımları yapılmış olarak mekanik ve kaporta açısından sağlam ve iyi durumda teslim aldığını, araçta hiçbir hasar ya da kaza izi bulunmadığını kabul eder. (Sözleşmenin 1.sayfasında belirtilen varsa bunlar hariç.)
 2. Kiralama süresi boyunca tüm sorumluluk Kiracı ve Ek Sürücüye ait olup Kiralayan, meydana gelebilecek hiçbir konuda sorumlu tutulamaz.
 3. Kiracı ve Ek Sürücü, alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ve yasal hız sınırlarının aşıldığı durumlarda kasko, sigorta ve diğer tüm hizmetlerden faydalanamaz ayrıca maddi, manevi tüm sorumluluğu kabul eder.
 4. Kiracı ve Ek Sürücü, kiraladığı aracı hiçbir şekilde başkasına kiralayamaz, satamaz, kullandıramaz.
 5. Kiracı ve Ek Sürücü, belirtilen km sınırını aşması halinde; km aşım bedelini ödeyeceğini kabul eder. (Ekonomi 0,75₺/Orta 1,00₺/Lüks 1,25₺)
 6. Kiracı ve Ek Sürücü, kiraladığı aracı Kiralayana bilgi verip onay almadan Konya il sınırları dışına çıkaramaz.
 7. Kiracı ve Ek Sürücü, kiraladığı aracı hiçbir şekilde Türkiye sınırları dışına çıkaramaz.
 8. Kiracı ve ek sürücü, bütün uzatmalar için Kiralayana araç iade saatinin 48 saat öncesinde başvuracak ve onayını alacaktır.
 9. Kiracı ve Ek Sürücü, araç iadesinde yaşanan gecikmelerde, 1.saat için günlük kiralama bedelinin %40ını 2.saat için %60ını 3 saati geçen gecikmeler için ise tamamını ödeyeceğini kabul eder.
 10. Kiralama süresi boyunca araç değişimi yapılmayacak ve ikame araç verilmeyecektir. Erken araç tesliminde ücret iadesi yapılmayacaktır.
 11. Kiracı ve Ek Sürücü, aracı amacına ve teknik yapısına uygun olmayan yer ve şartlarda, açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu veya mal taşımasında, kanunsuz işlerde, kullanamaz.
 12. Kiracı ve Ek Sürücü, gerekli tedbirleri almadan otoparkta veya başka bir yerde bırakıldığı için çalınmış ve Kiralayana araç ruhsatını ve anahtarını teslim edemiyorsa, oluşabilecek her türlü hasar ve hırsızlık zararı diğer koşullara bakılmaksızın Kiralayan tarafına ödenir.
 13. Kiracı ve Ek Sürücü, aracın kullanımından doğan her türlü akaryakıt, trafik cezaları ile otoyol, köprü geçiş ve otopark ücretlerini kira bedeliyle birlikte bu sözleşmeye göre ödenmesi gereken diğer tüm bedelleri ve aracın hatalı kullanımından dolayı ortaya çıkan her türlü tamirat, yenileme ve hasar sorumluluk bedellerini ödemeyi kabul eder.
 14. Aracın hatalı kullanımının tespitini, Kiralayan tarafından aracın sürekli olarak servis bakımının yaptırıldığı teknik servis şirketi yapar.
 15. Kiracı ve Ek Sürücü, herhangi bir şekilde meydana gelen kaza, hasar, hırsızlık, kayıp, yangın durumunda; Kiralayan ve Kolluk Kuvvetlerine bilgi verip gereken ve belirtilen önlem ve işlemleri yerine getirerek 24 saat içerisinde istenilen evrakları teslim edecektir.

16.Aracın herhangi bir sebepten, iş kaybı durumu süresince geçecek günlerin kirası Kiracı ve Ek Sürücü tarafından Kiralayana ayrıca ödenir.

 1. Kiralayan, aracın herhangi bir nedenle hizmet dışı kalmasından veya herhangi bir sebeple ilgili olarak doğacak maddi-manevi kayıplardan, cezai sorumluluklardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 2. Kiracı ve Ek Sürücü, aracı Merkez Ofis dışında bir yerden teslim etmek istediğinde belirtilecek olan hizmet bedelini ödeyeceğini kabul eder.
 3. KiralayanKiracı ve Ek Sürücünün sözleşmeye uymaması halinde aracı geri alabilir. Bu esnada meydana gelebilecek hasar ve harcamalar Kiracı ve Ek Sürücüye aittir. Kiralayan, aracın geri alınması sırasında, araçta bulunan nesne ya da maddelerin kaybından veya hasarından sorumlu değildir.
 4. Sözleşme kiralamanın bitiş tarihinden itibaren 30 iş günü içerisinde iptal edilir, istenildiği takdirde nüshası teslim edilir.
 5. Kiracı ve Ek Sürücünün sözleşmeye uymaması halinde kasko, sigorta ve diğer tüm hizmetlerden faydalanamaz ve durum adli mercilere intikal ettirilerek Kiracı, Ek Sürücü ve Kefil hakkında suç duyurusunda bulunulur ayrıca üçüncü kişiler dahil doğacak maddi-manevi tüm sorumluluklar ve her türlü kaybı karşılamayı kabul eder.
 6. Kiracı, Ek Sürücü ve Kefil, kiraya vereni dava, suçlama, şikayet ve zarardan ibra eder.
 7. Sözleşmede doğan itilafların çözümünde Konya İl Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

 

Kiracı, Ek Sürücü ve Kefil; 23 (yirmi üç) maddeden oluşan bu araç kiralama sözleşmesinin tamamını okuduğunu ve tüm maddeleri üzerinde mutabık kalarak kabul ettiğini beyan eder. İş bu şartname 1nüsha olarak düzenlenmiş ve imzalanmıştır.

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

KİRALAYAN

KİRACI

EK SÜRÜCÜ/KEFİL